Erasmus+ – Rozpoczynamy naszą grecką przygodę

W niedzielę rano, 15 września, 28 uczniów naszej szkoły z klas 6, 7, i 8 oraz 5 opiekunów, wyjechało do Grecji w ramach projektu „Bezpieczeństwo w sieci” –  programu Erasmus+.

Trasa wiodła przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię Północną. Mieliśmy okazję podziwiać przeważnie górzyste krajobrazy tych państw oraz zobaczyć jak wygląda przekraczanie granicy państw nie należących do Unii Europejskiej. Podróżowaliśmy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach. Na miejsce dotarliśmy w poniedziałek po południu, po 31 godzinach jazdy.

Po zakwaterowaniu w pięknie położonym, nad brzegiem  Morza Egejskiego, hotelu Golden Sun, w miejscowości Nea Messagala, odbyło się spotkanie z naszymi lokalnymi opiekunami. Już pierwszego dnia wykorzystywaliśmy umiejętności językowe, w celu porozumienia się z obsługą hotelu. Tego dnia mieliśmy możliwość zwiedzić hotel, jego otoczenie, a także przywitać się z morzem.