Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczeństwo uczniów na drodze to temat priorytetowy poruszany od pierwszych dni nauki. W dniach 7 i 8 października w naszej placówce odbył się cykl spotkań z policjantem w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Naszą szkołę odwiedziła mł. asp. Patrycja Mariańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim i poprowadziła zajęcia dla uczniów klas 1-4.  Policjantka przypomniała zasady prawidłowego przekraczania jezdni oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza.

Na zakończenie zajęć policjanci z nasielskiego komisariatu rozdali uczniom odblaski i podkreślili, jak ważne jest ich noszenie na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku.
Na koniec dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się radiowozowi policyjnemu, a niektóre dzieci nawet miały szansę usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwi policjanci.
To były bardzo wartościowe lekcje, które na pewno przyczynią się do większej świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze.
Dziękujemy Pani mł. asp. Patrycji Mariańskiej z Komendy Powiatowej Policji oraz Policjantom z Komisariatu w Nasielsku za poświęcony czas i cenne informacje!
Monika Paluszek