„Wraca dziś pamięć o tych, których nie ma…”

1 grudnia 2022 roku o godz. 17.00 odbył się w naszej szkole uroczysty wieczór poetycko – muzyczny, który był wyrazem pamięci o Polakach walczących w obronie Ojczyzny. W przepięknej, iście teatralnej scenografii, której autorkami były p. Aneta Czyż – Roszak oraz p. Anna Tomasińska, nasi goście wysłuchali znanych pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów, zaproszonych rodziców oraz nauczycielki muzyki, p. Kingi Żabik. To spotkanie było także okazją do przypomnienia sylwetki oraz twórczości najwybitniejszego poety pokolenia Kolumbów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To jego wiersze, często katastroficzne, opisujące czasy drugiej wojny światowej, wypełniły to niezwykłe spotkanie. Nie zabrakło również wymownych obrazów, a także nastrojowej muzyki, które przygotowała p. Monika Paluszek. Dzięki nim przenieśliśmy się myślami w jakże inny wymiar. Wojenna pożoga, której doświadczyli w tamtym czasie Polacy, nie jest też obca nam dzisiaj. To, co od dłuższego czasu obserwujemy za naszą wschodnią granicą, napawa nas lękiem i niepewnością. Pragniemy żyć w wolnym kraju i cieszyć się każdym dniem, dlatego sięgamy pamięcią do tamtych dni i pokazujemy niszczycielską siłę wojny. Na zakończenie wszyscy wysłuchaliśmy przepięknego i bardzo wymownego utworu Stanisławy Celińskiej pt. „Modlitwa o pokój”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Było nam bardzo miło, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnym Facebooku, które zostały wykonane przez p. Ilonę Pietrzak za pomocą sprzętu audio – wideo zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Anna Korycka