Trzydniowa wycieczka Wieliczka – Kraków – Ojców

W dniach 5 – 7 czerwca uczniowie klas 6a, 7b oraz kilkoro uczniów z klasy 4a,4b, 5a i 8a pod opieką pań: Moniki Paluszek, Magdy Zawadzkiej, Ilony Pietrzak i Anny Modzelewskiej wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Krakowa i okolic. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie poznaliśmy historię wydobycia soli oraz warunki w jakich pracowali górnicy. Następnie udaliśmy się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie, gdzie mieliśmy okazję spróbować tradycyjnego krakowskiego wypieku i nawet samodzielnie upiec swoje obwarzanki.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Pierwszym punktem naszego programu był spacer po Dzielnicy Kazimierz, gdzie poznaliśmy historię krakowskich Żydów. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie odwiedziliśmy Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Po południu udaliśmy się na Wawel, gdzie podziwialiśmy również dzwon Zygmunta oraz zwiedziliśmy krypty. Na zakończenie udaliśmy się pod pomnik Smoka.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Ojcowa, gdzie poznaliśmy historię Bramę Krakowską oraz odwiedziliśmy fascynującą Jaskinię Ciemną, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć stalaktyty i stalagmity. Na koniec dnia odwiedziliśmy Maczugę Herkulesa, gdzie mieliśmy okazję zrobić zdjęcia i nacieszyć się pięknymi widokami. Po zakończeniu wizyty w Ojcowie udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Podsumowując, trzydniowa wycieczka do Krakowa i okolic była niezapomnianym przeżyciem dla nas wszystkich. Poznaliśmy historię i kulturę tego regionu, mieliśmy okazję spróbować regionalnych specjałów oraz spędzić czas w gronie przyjaciół.

Dziękujemy Pani Monice za zorganizowanie tej wycieczki oraz wszystkim Paniom za opiekę i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem!

Uczestniczka wycieczki