Robotyka w naszej szkole

W ramach działań Szkolnego Wolontariatu od kilku miesięcy w naszej szkole odbywają się cotygodniowe zajęcia z robotyki. Prowadzone są one przez uczniów klasy 6d: Filipa Kozarzewskiego i Stanisława Tomasinskiego pod opieką pani Beaty Góreckiej. W zajęciach biorą udział chętne dzieci z kl.I-III, które po zakończonych lekcjach korzystają ze świetlicy szkolnej.
Celem zajęć jest realizowanie założeń obecnej podstawy programowej oraz wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego świata.
Podczas spotkań uczniowie konstruują budowle z klocków lego z wykorzystaniem zastawu „Lego Education WeDo”, poznają tajniki i mechanizmy programowania oraz podstawowe zasady kodowania. Zajęcia sprzyjają kreatywności i pomysłowości, uczą krytycznego podejścia do efektów swojej pracy oraz umiejętności rozwiązywania problemów.
Każde spotkanie to spora dawka wiedzy i zabawy.