Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Dialogu

Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w konkursie na projekt uczniowski upamiętniający lokalną społeczność żydowską organizowanym w ramach programu Szkoła Dialogu 2022.
Projekt realizowany był przez obecną klasę 8b pod opieką wychowawcy w okresie od marca do czerwca 2022 roku.
Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w formie online. Poszczególne grupy projektowe wzięły udział w bardzo ciekawej grze wirtualnej, w której przeniosły się do miejscowości nagrodzonych i wyróżnionych projektów. Słuchając opowieści i rozwiązując zagadki mieli okazję poznać historią związaną z losami społeczności Żydowskiej w innych polskich miasteczkach.
Uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, wśród których znalazły się unikatowe torby z alfabetem hebrajskim.
Więcej informacji na stronie organizatorów

Anna Tomasińska