Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Finał Gminnego Konkursu Informatycznego

Dziś w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Informatycznego, który organizowany jest corocznie od 2008 roku.

W tegorocznej edycji wzięły udział czteroosobowe drużyny z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach (Michał Lewandowski, Mateusz Szymański, Weronika Leszczyńska, Michał Pulit)
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym (Adam Siekierski, Jakub Karpiński, Magda Krzyżewska, Dawid Rosiak )
  • Szkoła Podstawowa im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich (Jan Czarnecki, Ignacy Olkowski, Filip Łątka, Bartosz Popielarski)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku (Michał Rosłoński, Szymon Zawadzki,  Aleksander Pędzich, Eliza Liberadzka)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku (Branicki Orest, Kozarzewski Filip, Ickiewicz Filip, Gebert Bartosz)

O godz. 9.00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy, a następnie zadań praktycznych dotyczących zagrożeń płynących z sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.

Laureaci w  klasyfikacji indywidualnej:

W kategorii klas piątych:

1 miejsce – Bartosz Gebert (SP2)

2 miejsce – Dawid Rosiak (SP Popowo Borowe)

3 miejsce – Michał Pulit (SP Dębinki)

W kategorii klas szóstych:

1 miejsce – Filip Ickiewicz (SP2)

2 miejsce – Aleksander Pędzich (SP1)

3 miejsce – Magda Krzyżewska (SP Popowo Borowe)

W kategorii klas siódmych:

1 miejsce – Szymon Zawadzki (SP1)

2 miejsce – Ignacy Olkowski (SP Budy Siennickie)

3 miejsce – Filip Kozarzewski (SP2)

W kategorii klas ósmych:

1 miejsce – Orest Branicki (SP2)

2 miejsce – Michał Lewandowski (SP Dębinki)

3 miejsce – Jan Czarnecki (SP Budy Siennickie)

 

Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik drużyny.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym.

4 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich.

 

Uroczyste  wręczenie nagród odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

Na podsumowanie konkursu zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

Organizatorzy konkursu

Monika Paluszek
Agnieszka Sztabnik
Joanna Czyż