Dzień Rodziny w klasie 1c – część 2

Gra terenowa – W poszukiwaniu rodzinnego skarbu

Po pełnym wrażeń przedstawieniu, podzieleni na dwie drużyny, zebraliśmy się przy szkolnej altanie. Odczytaliśmy otrzymaną wiadomość o zaginionym skarbie i zaintrygowani ruszyliśmy go szukać. Poruszaliśmy się zgodnie z zaznaczonymi na mapie wskazówkami. Czekało na nas sześć zadań.

1. W rodzinie rozumiemy się bez słów

Dokładnie tak. Rozumiecie się bez słów, więc tym bardziej poradzicie sobie ze słowami. Nawet jeśli jakiś złośliwiec chciał opóźnić Waszą wyprawę i je zaszyfrował.

Przed Wami zakodowane zdanie, które trzeba odkodować. Pamiętajcie, że tylko wykonane zadanie pozwala wam wyruszyć w dalszą drogę.

Powodzenia!

1. W rodzinie możemy na siebie liczyć!!!

Oczywiście. Dlatego połączcie siły i wspólnie dążcie do celu. Zróbcie koło, weźcie hula hop i złapcie się za ręce. Hula hop musi okrążyć całe koło, a Wasze dłonie nie mogą się rozdzielić. Rodzinne więzy są nierozerwalne.

1. W rodzinie wszystko jest wspólne!!!

Słuszne stwierdzenie. Zatem z tym zadaniem również sobie poradzicie.

Oto ono. Musicie podążyć za modą. Co jest teraz w modzie? Dobre pytanie… Dzieciom do twarzy w ubraniach rodziców, rodzicom w strojach ich pociech. Waszym zadaniem jest wymienić się ze swoją pociechą jednym, wybranym elementem garderoby. Oczywiście modni pozostajemy do końca wyprawy, więc przemyślcie ten wybór!!!

1. W rodzinie znikają wszystkie problemy!!!

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…Czary, czarami, ale bez zaklęcia się nie obędzie. Wymyślcie magiczne zaklęcie, które odgania wszystkie smutki, rozwiązuje problemy i sprawia, że dni staja się słoneczne. Do zaklęcia wykorzystajcie zaklęte słowa: ropuszka, pyłek, kociołek, czekolada.

Dacie radę!!!

1. W rodzinie miłość jest bezwarunkowa!!!

Oczywiście, ale wiadomo też, że przez żołądek do serca… Macie tu różne produkty. Niekoniecznie mleczne. Przygotujcie z nich jakąś smakowitą potrawę, którą zaserwujemy podczas naszego grilla. Najlepiej, żeby był to dwudaniowy obiad i wykwintny deser.

Sztućce w ruch!

Przykładowe menu:

Zupa krem z liści dębu

Błotne pałeczki z kurczaka

Surówka z trawy ze ślimakami

Kamienne babeczki

1. W rodzinie świetnie się bawimy!!!

O tak! Chociaż czasami czasu na to mało… zawsze jest coś jeszcze do zrobienia. Więc korzystając z okazji pobawmy się wspólnie. W końcu w szkole, to trochę, jak w rodzinie. Widzicie tą linę? Wiadomo już jakie jest ostatnie zadanie? Poczekajcie na przeciwną drużynę, jeśli jeszcze nie wróciła i zmierzcie swoje siły. Niech moc będzie z Wami.

Wszystkie zadania sumiennie wykonaliśmy. Zarówno Ci mali, jak i Ci duzi (może nawet Ci bardziej) bardzo się starali. Bawiliśmy się świetnie. Skarb udało się odnaleźć. Nasze szyję ozdobiły złote medale, a Rodzice otrzymali Rodzinne Sekretne Skarbczyki, których treści nie zdradzimy. Skrzynia ze skarbem zawierała jeszcze cukierki, ale kto by się zainteresował cukierkami, gdy pod naszą altanką czekał taki pyszny, przygotowany przez Rodziców, poczęstunek, a zapach z grilla unosił się w powietrzu.

Tego dnia, oprócz skrzyni ze skarbami, udało nam się odnaleźć prawdziwy skarb. Znaleźliśmy dla siebie czas i świetnie go wykorzystaliśmy.

Cytując pewną niezwykle mądra, choć dla dzieci książeczkę:

„- Czy już więcej mi nie uciekniesz?

– To zależy bardziej od ciebie, niż ode mnie – odpowiedział czas. – Jeśli przestaniesz mnie gonić, to nie będę uciekał. Obiecuję. ”