Dzień Rodziny w 1c

Ten czas wypełnił nas radością…
14 czerwca w klasie 1c obchodziliśmy Dzień Rodziny. Nasi wspaniali aktorzy przygotowali dla swoich bliskich przedstawienie, którego treść, niestety, doskonale wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość. Występ wywołał mnóstwo radości, ale też wzruszeń, a jego przesłanie skłoniło do refleksji.
Za pośrednictwem słów piosenek przekazaliśmy swoim Rodzicom, że to, czego najbardziej nam potrzeba nic nie kosztuje i zależy tylko od nas:
„Czegóż pragnąć bardziej
niż Waszej obecności.
Czegoś pragnąć bardziej
niż ciepła i czułości”
bo przecież:
„W ramionach mamy
jest nasze niebo.
W ramionach taty
jasno i ciepło”.
Na zakończenie zaśpiewaliśmy i zagraliśmy na bum bum rurkach Sto lat dla naszych kochanych Rodziców.
Gdy emocje związane z występem trochę opadły, całe rodziny wzięły udział w grze terenowej „W poszukiwaniu rodzinnego skarbu”. Wszystkie zadania zostały wykonane z ogromnym zaangażowaniem za równo ze strony dzieci, jak i rodziców, a ukryty skarb został odnaleziony. Spotkanie zakończyliśmy grillem. To były wspaniałe chwile.
Dziękujemy Państwu Rosiak Foto – Video Rosiak za wspaniałą fotorelacje, dzięki której będziemy mogli wracać do tego wydarzenia.
Bum bum rurki i maszyna do szycia, na której uszyto stroje dla naszych aktorów, zakupione zostały w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.