Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający wymianę edukacyjną. Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Z założenia program ma zapewniać wszystkim równe szanse bez względu na wiek i sytuację społeczną lub ekonomiczną. Ponadto promuje ekologiczne praktyki i edukację w zakresie zrównoważenia środowiskowego.
Informacje ze strony:
W ramach dofinansowania ze środków Programu Erasmus+ nasza szkoła będzie w tym roku realizować projekt: Bezpieczeństwo w sieci o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000129004, dzięki któremu na mobilność zagraniczną do szkoły partnerskiej w Grecji będzie miało możliwość pojechać 28 naszych uczniów oraz 5 opiekunów.
Planowana data mobilności to 16/9/2024 – 27/9/2024 r.
Celem projektu jest podniesienie świadomości zagrożeń płynących z aktywności w sieci, umiejętności krytycznego myślenia, weryfikowania informacji, ochrony danych osobowych. Uczestnictwo w projekcie pozwoli wypracować zasady i narzędzia przydatne w dalszym procesie edukacji, np. przy wyszukiwaniu i weryfikacji informacji w Internecie na zadany temat czy publikowaniu informacji na stronach internetowych, blogach i wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych.
Drugim równie ważnym założeniem projektu jest podniesienie kompetencji językowych dwóch nauczycieli uczących w naszej szkole. Podnoszenie wśród nauczycieli umiejętności komunikowania się w j. angielskim przyczyni się do zwiększenia efektywności uczestnictwa w zajęciach obserwowanych w szkołach europejskich, lepszej komunikacji między nauczycielami i uczniami szkół partnerskich przy realizacji obecnych i przyszłych działań w środowisku międzynarodowym.
