Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

JUBILEUSZ SZKOŁY

Za nami Finał Wojewódzkiego Turnieju BRD!

 Dziś w Warszawie odbył się 46. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa na drogach, skierowane do uczniów szkół podstawowych.
Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się prawie 500 szkół z całego województwa mazowieckiego! Po wieloetapowych eliminacjach wyłoniono 13 najlepszych drużyn, które zmierzyły się w walce o awans do finału ogólnopolskiego.
Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami w zakresie:
• przepisów ruchu drogowego
• analizy sytuacji na skrzyżowaniach
• zasad udzielania pierwszej pomocy
• jazdy po profesjonalnym miasteczku ruchu drogowego
• pokonywania rowerowego toru przeszkód
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Emilia Świercz, Liliana Głogowska i Łucja Zaciewska – które pod okiem swojej opiekunki, pani Moniki Paluszek, osiągnęły wspaniały wynik, zajmując 6. miejsce w województwie mazowieckim!
To ogromne osiągnięcie, które potwierdza wysoki poziom przygotowania, zaangażowanie i determinację naszych uczennic!
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy niezmiernie dumni z całego zespołu!