Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Wycieczka nad morze klas 7b i 7c

W środę 4 maja uczniowie klas siódmych, pod opieką nauczycieli: p. Anny Tomasińskiej, p. Justyny Kołakowkiej, p. Emilii Fotek oraz p. Krzysztofa Maciasa udali się na trzydniową wycieczkę nad polskie morze.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy pola Grunwaldu, gdzie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzą na temat jednej z największych bitw średniowiecznej Europy. Następnie udaliśmy się do miejsca zakwaterowania: Sztutowo Pensjonat Baron. Po obiedzie wyruszyliśmy na spacer brzegiem morza. Wieczór uczniowie spędzili na grach i zabawach integracyjnych.
W czwartek 5 maja udaliśmy się do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru urokliwą ul. Mariacką, która doprowadziła nas do gotyckiej Bazyliki Wniebowzięcia NMP. Przewodnik zapoznał uczniów z historią tego miejsca, które urzeka swoją wielkością i bogatym wnętrzem. Traktem Królewskim przeszliśmy pod słynną Fontanną Neptuna, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się na przystań Żeglugi Gdańskiej skąd popłynęliśmy statkiem na Westerplatte. Wizyta ta skłoniła nas do refleksji nad bohaterstwem obrońców Westerplatte we wrześniu 1939 roku.
W piątek, 6 maja, po śniadaniu wyruszyliśmy przez urokliwy las do Muzeum Stutthof niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady z okresu II wojny światowej. Miejsce to zwiedziliśmy pod opieką przewodników, którzy w ciekawy sposób przedstawili nam historię tego obozu. Uczciliśmy minutą ciszy pamięć zamordowanych tam osób. Wizyta w tym miejscu skłoniła wszystkich do zadania sobie pytania: co my możemy zrobić, aby taka tragedia się nie powtórzyła.
Na zakończenie naszego pobytu udaliśmy się do Stegny, gdzie uczniowie ostatni raz przeszli brzegiem morza. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną do Nasielska.
Nasz trzydniowy pobyt był okazją do pogłębienia wiedzy oraz czasem aktywnego wypoczynku.

Anna Tomasińska

Galeria zdjęć na Facebook szkoły