Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Wycieczka klas 8 na Mazury.

W dniach 15 – 16 maja klasy 8 wyjechały na Mazury. Pierwszy dzień wycieczki, spędzili bardzo aktywnie. Zaczęli od zwiedzania Wilczego Szańca- byłej kwatery wojennej Hitlera w czasie II wojny światowej znajdującej się na terenie Gierłoży. Poznali historię tego miejsca, ciekawostki związane z funkcjonowaniem tego bunkrowego „miasteczka” oraz oczywiście szczegóły podjętej w tym miejscu próby zamachu na Hitlera.
Kolejnym punktem podróży było Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Podziwialiśmy piękny, zabytkowy kościół określany ” perłą baroku”, a szczególnie osiemnastowieczne organy z ruchomymi figurami. Wysłuchaliśmy również koncertu organowego.
Po przybyciu do miejsca zakwaterowania zjedliśmy pyszny posiłek i spędziliśmy wieczór na integracji i zasłużonym odpoczynku.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po jeziorze Nidzkim, podczas którego mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy mazurskie. W Rucianem -Nida była możliwość zakupu pamiątek lub zjedzenia słodkiego deseru.
Następnie udaliśmy się do Galindii- obiektu stylizowanego na osadę plemienia Galindów, gdzie przeżyliśmy pełną przygód wyprawę do świata z przeszłości tego walecznego plemienia.
Czas pełen wrażeń, atrakcji i wypoczynku powoli dobiegł końca. Jeszcze tylko posiłek w Macdonald’s i ruszamy w drogę powrotną do Nasielska.
Anna Tomasińska
Agnieszka Sztabnik