Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Wycieczka do Warszawy – śladami historii i iluzji

Słoneczny piątek 22 września uczniowie  klas: 6a, 7b oraz 5a pod opieką wychowawców p. M. Paluszek i p. M. Zawadzkiej oraz opiekunów p. A. Maciątek i p. K. Maciasa, spędzili w Warszawie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Świat Iluzji. Była to interaktywno-edukacyjna rozrywka. Uczniowie mogli podziwiać takie atrakcje jak: zakręcony vortex, pokoje luster, komnata cieni i wiele innych zaskakujących iluzji.

Kolejnym punktem było zwiedzanie stolicy. Na Starym Mieście, przy Kolumnie  Zygmunta III Wazy, spotkaliśmy się z panią przewodnik, która opowiedziała o historii stolicy.  Razem wyruszyliśmy na spacer uliczkami Starego Miasta pod pomnik warszawskiej Syrenki, spotkaliśmy się z Kataryniarzem Janem, który opowiedział nam  historię warszawskiej katarynki. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach  Pomnik Małego Powstańca upamiętniający wszystkie dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Była to niezwykle poruszająca lekcja historii.

Ostatnim punktem programu był pobyt w kręgielni, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Wycieczka była bardzo udana. Pogoda dopisała, mogliśmy poznać kawałek naszej historii, podziwiać przepiękne i interesujące zabytki naszej stolicy. Pobyt w tym mieście obfitował w wiele wrażeń i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.