W ramach programu „Kulturalnie na Mazowszu” uczniowie klasy 2b i 3b pod opieką wychowawczyń p. Moniki Kozarzewskiej i p. Jolanty Sobieckiej oraz p. Anny Modzelewskiej i p. Ilony Dygus udali się na wycieczkę do Sierpca. Była to niezwykła podróż w czasie, podczas której mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie naszych przodków.
Na początku czekał na nas przejazd wozem, który wprowadził wszystkich w klimat dawnej wsi. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Gry i zabawy naszych dziadków” – z ogromnym zaangażowaniem poznawaliśmy dawne sposoby spędzania wolnego czasu, a przy tym świetnie się bawiliśmy.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również ścieżka edukacyjna „W zagrodzie, chałupie, dworze”, dzięki której uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć tradycyjne mazowieckie zabudowania, poznać ich wyposażenie i dowiedzieć się więcej o codziennym życiu mieszkańców wsi.
Po pełnym wrażeń dniu, uczniowie udali się na wspólny posiłek do McDonald’s, gdzie mogli podzielić się swoimi wrażeniami i odpocząć po aktywnym zwiedzaniu.
Wycieczka była nie tylko doskonałą lekcją historii i kultury, ale także okazją do integracji i wspólnej zabawy.

