Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Wieczór filmowy w klasie 5c i 5b

W czwartek, 17 listopada dwie klasy piąte spotkały się w szkole o godz. 18.00, aby wziąć udział w wieczorze filmowym. Dzieci obejrzały film nakręcony na podstawie książki „Cudowny Chłopak” Raquel J. Palacio. Opowiada on o przygodach Auggiego, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec próbuje udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer, która potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż tylko nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.
Ta piękna opowieść o rówieśniku naszych piątoklasistów powinna nauczyć nasze dzieci empatii, szacunku do drugiego człowieka i tego, że nie ocenia się nikogo po wyglądzie.
W przerwie uczniowie posilili się pizzą i ciasteczkami zrobionymi przez dziewczynki. A na koniec spotkania całą swą energię zużyli grając w koszykówkę na sali gimnastycznej.
Zmęczeni, ale mamy nadzieję, że zadowoleni wrócili do domów.

Joanna Czyż
Katarzyna Milewska