W ramach projektu „Empatyczna Klasa”, klasa 2c zrealizowała pierwszą misję. Misją na październik był Tydzień Empatii. Naukę rozpoznawania emocji, współodczuwania i rozumienia innych rozpoczęliśmy od wejścia w cudze buty. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe. Za równo to dosłowne, jak i to z przenośni. Rozmowa o empatii była też doskonałym pretekstem do przypomnienia sobie Przypowieści o wbijaniu gwoździ, czyli o tym, że ranienie innych pozostawia w ich sercach ślad, niczym dziury w płocie po wbitych gwoździach. Zamiast ranić, lepiej zrobić dla drugiego coś miłego. I takim miłym akcentem – liścikiem z miłymi słowami, zakończyliśmy naszą październikową misję. Chociaż słowo zakończyliśmy nie bardzo tu pasuje. To dopiero początek. Nasz słoik – Zachowania godne naśladowania musi zapełnić się fasolkami.







