Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

„Dzisiaj ważny dzień dla pierwszaków jest…”
6 października naszym najmłodszym uczniom na długo pozostanie w pamięci. To właśnie dziś, w obecności Dyrektora Szkoły, Rodziców i swoich wychowawców, uroczyście ślubowali i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Dziś nasza szkoła na chwilę zamieniła się w Hogwart, a pierwszaki, podobnie, jak Harry Potter i jego przyjaciele, zostali oficjalnie przydzieleni do domów, które na czas nauki będą ich drugimi domami. Aby tak sie stało, musieli przejść egzamin i wykazać się między innymi braterstwem, walecznością, umiejętnością współpracy, chęcią zdobywania wiedzy i poznawania świata. Zgodnie z werdyktem jury, nowoprzybyli uczniowie zostali przyjęci do społeczności szkolnej – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. I wierzcie mi, nie było w tym wcale magii. Po prostu tak wspaniałych mamy uczniów.
Na zakończenie uczniowie otrzymali swój pierwszy szkolny dokument- legitymację szkolną i słodki, ale zdrowy upominek przekazany przez Nasielską Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji.
Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność, zaangażowanie i oddanie w nasze ręce swoich pociech.