Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Udział w akcji „Bohateron w Twojej Szkole” 2021/2022

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję BohaterON w Twojej Szkole. Jest to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach realizacji projektu uczniowie klas: 2b, 4a, 6a, 7b, 7c i 8d wzięli udział w ciekawych lekcjach, które przeprowadzili wychowawcy klas na podstawie otrzymanych od organizatorów materiałów edukacyjnych. Lekcje odbyły się z wykorzystaniem filmu edukacyjnego oraz słuchowiska. Uczniowie byli pod wrażeniem poznanej historii powstania warszawskiego, która ich bardzo zainteresowała. Stworzyli piękne plakaty i notatki wizualne. Wykonali również kartki z podziękowaniami i życzeniami dla żyjących jeszcze uczestników powstania warszawskiego.

Zajęcia były doskonałą okazją do przekazania młodemu pokoleniu jak ważna jest pamięć i wdzięczność dla tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

 

Anna Tomasińska