Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką.
W naszej szkole również nie mogliśmy pominąć tego święta, dlatego też włączyliśmy się w jego obchody.
W klasie 5c swoich sił zacięcie próbowali wszyscy uczniowie, zdobywając „ananasy” na stronie matzoo.pl. Trzeba było wyliczyć aż 100 przykładów. Zwyciężczynią i zarazem zdobywczynią tytułu Mistrzyni Tabliczki Mnożenia została Maja Krupińska. Nagrody pocieszenia otrzymali: Jakub Jankowski, Filip Czyżewski, Ksawery Stępnicki i Jan Piotrak.
W dniu Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rywalizowali ze sobą również uczniowie klasy 5b i doskonalili swoje umiejętności w tym zakresie poprzez grę dydaktyczną „Statki z mnożeniem”.
Rywalizacja i świetna zabawa odbyła się też na zajęciach dodatkowych. Uczniowie grali w statki, domino oraz wisielca. Wszystkie te gry miały na celu utrwalenie tabliczki mnożenia. Publikujemy instrukcję dwóch gier i zachęcamy dorosłych do zabawy z dziećmi. Będzie to okazja do miłego spędzenia wspólnego czasu i sprawdzenia znajomości tabliczki.

Joanna Czyż