Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

JUBILEUSZ SZKOŁY

Sukces naszych uczniów w turnieju BRD!

25 kwietnia, dwie drużyny z naszej szkoły reprezentowały powiat nowodworski podczas eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Warszawie.
Grupa I (młodsza):
• Basia Tomasińska
• Zosia Nagiel
• Krzysztof Jankowski
• Marcel Ziemiński
Grupa II (starsza):
• Emilia Świercz
• Łucja Zaciewska
• Liliana Głogowska
W turnieju rywalizowało aż 11 drużyn w kategorii młodszej i 12 drużyn w starszej – z Warszawy i ościennych powiatów. W sumie ponad 100 uczestników!
Na tym etapie uczniowie musieli rozwiązać dwa testy: test wiedzy ogólnej z przepisów ruchu drogowego oraz test dotyczący skrzyżowań
Nasza starsza drużyna zajęła II miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego!
Emilia Świercz została najlepszą uczestniczką turnieju w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji indywidualnej
Grupa młodsza tym razem tuż poza podium, ale z bardzo dobrym wynikiem i ogromnym zaangażowaniem – jesteśmy z Was dumni!
W oczekiwaniu na wyniki nasi uczniowie aktywnie trenowali jazdę po miasteczku ruchu drogowego, która będzie jedną z konkurencji w kolejnym etapie.
Finał wojewódzki już 21 maja w Warszawie – trzymajcie za nas kciuki!
Opiekun drużyn

Monika Paluszek