Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Przedszkolaki w podróży

Za nami pełen wrażeń dzień.
Wstaliśmy wczesnym rankiem, pospieszyliśmy naszych rodziców, żeby się nie guzdrali i popędziliśmy do szkoły, a raczej do autokaru, którym o 7.00 rano wyruszyliśmy w podróż do Ciechanowa. Nie do końca zgodnie z planem naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Parku Nauki Torus. Podczas warsztatów „Świat zwierząt” dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek. Nie wiemy czy wiecie, ale na przykład niedźwiedź polarny tak na prawdę jest czarny, tylko jego futerko jest białe. I nikomu nie polecamy sprawdzać, jak to słodkie zwierzątko wygląda bez futra. (Ciekawe ilu z Was właśnie to wygoglowało). Też tak zrobiłyśmy.
Później było zwiedzanie wystawy z interaktywnymi eksponatami. Wszystkiego mogliśmy dotknąć, a w naszych główkach rodziło się mnóstwo pytań, głównie: ale jak to? i dlaczego?
Po Parku Nauki nadszedł wreszcie czas na zabawę w Hopa Parku. Było skocznie i radośnie. Niektórzy stanęli do walki z własnym strachem. I zwyciężyli. Dzięki wspaniałemu dopingowi nawet ci starsi uczestnicy wycieczki podjęli wyzwanie.
Po zabawie przyszedł czas na posiłek, bo cóż to by była za wycieczka bez wizyty w słynnej restauracji.
Podróż powrotna minęła nam błyskawicznie. Niektórzy regenerowali siły, inni śpiewali, jeszcze inni planowali kolejny wyjazd.
To był udany wyjazd