Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Dzieci z klas trzecich, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej udały się w poniedziałek 3 czerwca do Sanktuarium w Niepokalanowie. Najważniejszym punktem pielgrzymki było uczestnictwo we mszy świętej, podczas której dziękowały Panu Jezusowi za dar Eucharystii. Dzieci udały się też na krótką adorację do Kaplicy Światowego Centrum Modlitwy o pokój.
Następnie uczniowie rozpoczęli zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca, poświęconego Matce Bożej Niepokalanej. W Muzeum Św. Maksymiliana z zaciekawieniem wysłuchali historii Niepokalanowa oraz poznali życie i działalność jego założyciela – św. O. Maksymiliana Marii Kolbe. Dzieci zobaczyły również pierwszą kaplicę zbudowana przez tego świętego oraz celę zakonną, w której mieszkał ojciec Maksymilian.
Interesujące eksponaty uczestnicy zobaczyli w Muzeum Straży Pożarnej, która działa tam od 1931 r. i jako jedyna na świecie złożona jest z zakonników. Zainteresowanie Dzieci wzbudziły również znajdujące się w Muzeum Papieskim samochody z podróży św. Jana Pawła II do Polski.
Był czas nie tylko na chwilę refleksji, ale też na rozmowy, wspólne zdjęcia, zakup pamiątek oraz zasłużony posiłek w drodze powrotnej.