Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Noc Bibliotek

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jednym z działań, jakie w tym miesiącu zaplanowaliśmy był udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni przez panią Jolantę Rogalską – Dyrektora Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku na wspólny seans filmu „Biuro Detektywistyczne Lessego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Jest on ekranizacją książki autorstwa J. L. Horsta i opowiada o pierwszym zleceniu w/w Biura Detektywistycznego. Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom udało się ją odnaleźć?
Na to pytanie na pewno znają już odpowiedź uczniowie klas 4, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. E. Fotek, E. Lipowska i K. Żabik mieli przyjemność obejrzeć i próbować razem z bohaterami filmu rozwiązać jedną z niesamowitych zagadek.
Paniom bibliotekarkom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie, a ze swojej strony obiecujemy, że będziemy się starać być przykładnymi czytelnikami.

J. Czyż