im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Klasy trzecie na lekcji w Toruniu

W dniu 9 kwietnia 2024r. dzieci z klasy 3a i 3b odbyły całodniową wycieczkę do Torunia. W tym historycznym mieście położonym nad Wisłą, gdzie wszędzie zauważa się gotyk na dotyk, mieliśmy mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy Stare Miasto z murami obronnymi, Ruiny Zamku Krzyżackiego,  Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, spichlerze z oknami w kształcie worków, odrestaurowane kamieniczki.  Z zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawych legend związanych z  Toruniem. Duże wrażenie wywarła  na dzieciach opowieść o piesku Filutku i toruńskim osiołku. W Planetarium im. Mikołaja Kopernika obejrzeliśmy ciekawą projekcję o planetach. Po obiedzie uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, gdzie każde dziecko wyrabiało piernikowe ciasto, formowało swój piernikowy placek, na którym odciskało formę. Na koniec wycieczki był czas na zakup pamiątek. Pobyt w zabytkowym Toruniu był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: p. Beata Górecka, p. Beata Janiszek, p. Grażyna Kopka, p. Barbara Kamińska przy współudziale pielęgniarki szkolnej p. Grażyny Jóźwiak.

Beata Janiszek