Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Gotowi do działania

Klasa 2b właśnie zakończyła tydzień przygotowań do realizacji ogólnopolskiego projektu “Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Rozpoczęliśmy już w poniedziałek od zdrowego śniadania i pięknego uśmiechu, które dodały nam energii na rozpoczęty tydzień pracy.

Na początku dowiedzieliśmy się, co w ramach projektu będziemy robili i poznaliśmy historię sympatycznej chmurki Tosi. Następnie uzupełniliśmy nasze lekturniki i wykonaliśmy wesołe Czytasie, które będą nam przypominały jak ważne jest codzienne czytanie i jednocześnie umilały nam czas. Powstało też ekologiczne drzewo, które wraz z naszymi postępami czytelniczymi, będzie nabierało jesiennych barw.

Podsumowaniem tygodnia pracy i jednocześnie najważniejszym wydarzeniem były obchody Dnia Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy do klasy Panią Asię, dobrze nam znaną ze szkolnej biblioteki, która niczym Pani Wrona, przybyła na spotkanie w odświętnym kapeluszu. Pani Asia przeczytała nam fragment książki Danuty Parlak “Kapelusz Pani Wrony”. Wprawdzie jako książkę do I modułu projektu wybraliśmy ” Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, ale Pani Asia czytała tak ciekawie, że kto wie, czy nie poznamy również przygód bohaterów zaproponowanej przez nią książki.

Aneta Czyż – Roszak