Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Gminny Konkurs Informatyczny

Nasza szkoła od 2008 r. organizuje Gminny Konkurs Informatyczny, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów informatyką, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu oraz możliwość wykorzystania umiejętności z zakresu informatyki w praktyce. W tym roku przewodnim tematem konkursu było bezpieczeństwo dzieci w sieci i  propagowanie zasad cyberhigieny.

Konkurs przebiegł dwuetapowo:

W pierwszym etapie – szkolnym, nauczyciel uczący  informatyki w danej szkole przeprowadził wewnątrzszkolne eliminacje wśród uczniów klas 5 – 8. W wyniku, których utworzona została czteroosobowa drużyna danej szkoły.

1 marca 2023r. w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Informatycznego, w którym wzięły udział drużyny z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach (Brański Marek Lewandowski Michał, Kobuszewski Mikołaj, Leszczyńska Weronika)
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym (Ratkowski Jakub, Siekierski Adam, Karpiński Jakub, Krzyżewska Magdalena)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku (Wrzosek Jakub, Szczepaniak Iwona, Zawadzki Szymon, Pędzich Aleksander)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku (Zakrzewski Jakub, Branicki Orest, Kozarzewski Filip, Ickiewicz Filip)

O godz. 10.00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy, a następnie zadań praktycznych dotyczących zagrożeń płynących z sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

W kategorii klas piątych:

1 miejsce – Filip Ickiewicz (SP 2 Nasielsk)- 43 pkt.

2 miejsce – Weronika Leszczyńska (SP Dębinki) – 32,5 pkt.

3 miejsce – Aleksander Pędzich (SP 1 Nasielsk)- 31 pkt.
Magdalena Krzyżewska (SP Popowo Borowe) – 31 pkt.

4 miejsce – Jakub Karpiński (SP Popowo Borowe) – 25 pkt.

W kategorii klas szóstych:

1 miejsce – Filip Kozarzewski (SP 2 Nasielsk)- 32 pkt.

2 miejsce – Szymon Zawadzki (SP 1 Nasielsk) – 26 pkt.

3 miejsce – Mikołaj Kobuszewski (SP Dębinki)- 17 pkt.

W kategorii klas siódmych:

1 miejsce – Iwona Szczepaniak (SP nr 1 Nasielsk)- 33 pkt.

2 miejsce – Michał Lewandowski (SP Dębinki) – 30 pkt.

3 miejsce – Orest Branicki (SP nr 2 Nasielsk)- 29 pkt.

4 miejsce – Adam Siekierski (SP Popowo Borowe) – 21,5 pkt

W kategorii klas ósmych:

1 miejsce – Jakub Zakrzewski (SP nr 2 Nasielsk)- 48 pkt.

2 miejsce – Marek Brański (SP Dębinki) – 42 pkt.

3 miejsce – Jakub Ratkowski (SP Popowo Borowe)- 37 pkt.

Jakub Wrzosek (SP nr 1 Nasielsk) – 37 pkt

 

Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik drużyny.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku – 152 pkt.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku – 127 pkt.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach – 121,5 pkt.

4 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym – 114 pkt.

Uroczyste  wręczenie nagród odbędzie się 7 marca (wtorek) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

Na podsumowanie konkursu zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

Organizatorzy konkursu
Monika Paluszek
Agnieszka Sztabnik
Joanna Czyż