Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

F jak film i fotografie, farby, fasolka i flaga

Dziś w studiu filmowym na ulicy Woronicza 17 w Warszawie, znaczy nie do końca tam, bo tak na prawdę to w naszej szkole, kręciliśmy film pt. „Każdy może zostać ambasadorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Film zostanie wysłany na konkurs filmowy „Moja szkoła ambasadorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym” stanowiący jeden z elementów projektu GITD „Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka”. Do nagrań użyliśmy zestawu do pracowni audio-video zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Oprócz f jak film, było też f jak fotografia. Liski wspominały czas spędzony w naszej szkole od pierwszego dnia, kiedy to niepewnie przekroczyli próg naszej sali. Przypomnieliśmy sobie wszystkie zwariowane dni, niezwykłe spotkania, wspólne wyjścia, wycieczki i uroczystości. Z zebranych fotografii powstał Pamiętnik naszej grupy stworzony w ramach trzeciego modułu projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.
F jak farby dało nam wspaniałą okazję do przeniesienia naszej twórczości na zewnątrz. Było…cóż przede wszystkim kolorowo.
Mieliśmy też f jak fasolki i nadal czekamy na efekty naszej hodowli.
F jak flaga natomiast to dobry pretekst do rozmów na temat miłości do Ojczyzny.
F jak fajnie było