Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Europa na wyciągnięcie ręki – Wielka Brytania

W listopadzie klasa 2b „wybrała” się w podróż po Wielkiej Brytanii. Swoje działania podzieliliśmy na dwie kategorie. Po pierwsze zdobywaliśmy informacje, poszerzając swoją wiedzę na temat celu naszej podróży. Po drugie działaliśmy… czyli to, co lubimy robić najbardziej.
  • Stworzyliśmy interaktywną prezentację na platformie Genially, w której umieściliśmy wszystkie nasze działania.
  • Rozwiązaliśmy zagadki, które sprawdziły naszą wiedzę na temat Wielkiej Brytanii.
  • Sprawdziliśmy, ile potrwa podróż z Warszawy do Londynu, wybierając różne środki transportu. (Wycieczka rowerowa i przeprawa promowa wydaje się ciekawym pomysłem, jednak wybieramy samolot).
  • Wykonaliśmy lapbooki, coś w rodzaju teczek tematycznych, w których umieściliśmy najważniejsze informacje na dany temat.
  • Poznaliśmy interpretowany wizualny język programowania Scratch, za pomocą którego wysłaliśmy naszego duszka – kota Podróżnika na Wieżę Królowej Elżbiety, a czerwony piętrowy autobus powstrzymaliśmy przed zderzeniem z innym autobusem. Dodatkowo nasz kolega Antoś pokazał nam kilka sztuczek, dzięki którym nasze przyszłe projekty będą jeszcze ciekawsze.
  • Nasza koleżanka Amelka podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z pobytu w Londynie i poleciła miejsca jej zdaniem warte zobaczenia. Kolega Bartek natomiast opowiedział, co podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zrobiło na nim największe wrażenie.
  • Podczas spotkania on-line przeprowadziliśmy wywiad z Panią Ilonką, która na co dzień uczy w naszej szkole języka angielskiego, ale tym razem wystąpiła w roli eksperta. Do części pytań przygotowaliśmy się wcześniej, ale najciekawsze były te, które przychodziły nam do głowy podczas rozmowy. Pani Ilonka wzbudziła w nas jeszcze większe zainteresowanie Wielka Brytanią i jeszcze większą ochotę, żeby się tam wybrać.