W tym miesiącu w ramach innowacji „EUROPA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI” klasa 2b podróżowała po Francji.
Rozpoczęliśmy tradycyjnie od zdobycia informacji na temat tego pięknego kraju. Na przyniesionych przez panią zdjęciach zobaczyliśmy zabytki, z których Francja słynie. Posłuchaliśmy również opowieści na temat najbardziej znanego na całym świecie parku rozrywki Disneylandu. Chociaż pani osobiście bardziej poleca Park Asterixa. Dowiedzieliśmy się również, że Tour de France to wyścig kolarski odbywający się corocznie głównie dookoła Francji. I my również się ścigaliśmy, wprawdzie nie na rowerach. Pani pokazała nam zabawę ze swojego dzieciństwa – grę w kapsle. Wykorzystaliśmy do tego plastikowe nakrętki, na które nakleiliśmy flagi wybranych europejskich państw i… pstrykaliśmy. Wygrywała głównie Polska:) Innym razem pani zaprosiła nas do paryskiej restauracji. Nie było wprawdzie francuskich specjałów: żabich udek, ślimaków ani kasztanów, ale skosztowaliśmy świeżutkich bagietek, croisantów i francuskich serów. Sery jednak nie bardzo przypadły nam do gustu. Dekoracje na stolikach, francuska muzyka i zdjęcia z podróży dziadków Nikoli do Francji umilały nam czas. Paryż to nie tylko stolica Francji, ale także stolica mody, dlatego na zakończenie naszej podróży nasza sala zamieniła się w pracownię krawiecką, w której prosto spod igły/maszyny wyszły eleganckie berety. Teraz już nie tylko Paryż będzie z nich słynął… Wielkimi krokami zbliża się wiosna i już wkrótce na ulicę Nasielska wyjdą panie w eleganckich, kolorowych berecikach.
Aneta Czyż – Roszak





