Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Eliminacje Rejonowe 29. Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

W środę, 12 kwietnia drużyna naszej szkoły w składzie: Zuzanna Kuczborska – kapitan, Zuzanna Łaciak, Weronika Rogalska i Zofia Walesiak wzięła udział w Eliminacjach Rejonowych 29. Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tegoroczny etap rejonowy odbył się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Uczestniczyły w nim zespoły ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu nowodworskiego.
Współzawodnictwo polegało na wykazaniu się wiedzą teoretyczną oraz udzielaniu pierwszej pomocy na specjalnie upozorowanych stacjach urazowych: podejrzenie zawału, zakrztuszenie, wypadek komunikacyjny, porażenie prądem oraz RKO. Praktyczna część z udziałem pozorantów weryfikowała umiejętności: pracy w drużynie, zastosowania posiadanej wiedzy i walki ze stresem.
Przeprowadzone Mistrzostwa były dla uczestników okazją do sprawdzenia oraz doskonalenia nabytych umiejętności, tak potrzebnych w realnych sytuacjach codziennego życia.
Spośród wszystkich zawodników największą wiedzą teoretyczną wykazała się nasza uczennica Zosia Walesiak, zdobywając w teście najwyższą liczbę punktów.
W kategorii szkół podstawowych wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział oraz drobne upominki ufundowane przez Starostę Nowodworskiego
Serdecznie gratulujemy całej ekipie wiedzy, umiejętności i zaangażowania.
Opiekun drużyny
Monika Paluszek