Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Dzień Życzliwości – Akcja Wolontariatu

21 listopada 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Organizatorami akcji byli Wolontariusze. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi.
W tym dniu każdy, kto mógł przyszedł do szkoły ubrany w kolorze ŻÓŁTYM – symbolu optymizmu i radości lub z wesołymi emblematami.
Wolontariusze udekorowali szkolne korytarze uśmiechniętymi buźkami . Uczniowie brali aktywny udział w akcji „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”, dzielili się miłymi sentencjami i pozdrowieniami.
Przez cały tydzień w klasach będą odbywały się rozmowy na temat życzliwości w codziennym życiu oraz wybory Króla i Królowej Życzliwości.
Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia itp., a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym, nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre dla wszystkich, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Ewa Boczkowska
Wolontariusze