Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Dzień Bezpieczeństwa dla klas 0 – III

23 listopada 2022 r., w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa dla klas 0 – III pt. „Radość na drodze, dzięki Tobie”. Było to kolejne nasze działanie przeprowadzone w ramach szkolnego programu „Stawiam na bezpieczeństwo”. Połączyliśmy je z gminną akcją „Warto powracać bezpiecznie”, prowadzoną przez Urząd Miejski w Nasielsku.
Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczął Pan dyrektor Mariusz Kraszewski, który przywitał gości i życzył dobrej zabawy wszystkim uczestnikom imprezy.
Naszą uroczystość zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Nasielsk: Zastępca Burmistrza Nasielska Pan Andrzej Waldemar Kordulewski, Kierownik Wydziału Administracji i Nadzoru Pan Krzysztof Miller oraz Skarbnik Nasielska – Pan Rafał Adamski.
Na Dniu Bezpieczeństwa nie mogło zabraknąć również przedstawicieli policji, na których pomoc i wsparcie zawsze możemy liczyć: Pani podkom. Joanny Wielochy- Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Pana asp. Radosława Wasilewskiego z Komisariatu Policji w Nasielsku.
Uroczystość rozpoczęła się od specjalnych podziękowań uczniów skierowanych do Pana Wasilewskiego, który przez wiele lat z zaangażowaniem uczestniczył w działaniach profilaktycznych w naszej szkole. Pan aspirant został uhonorowany medalem „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku”.
Dzień Bezpieczeństwa był bardzo bogaty w atrakcje dla dzieci i przedstawiał się następująco:

  • Pokaz talentów – każda klasa przygotowała krótki występ o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • „Strój odblaskowy” – dla każdej klasy zostały przygotowane jednakowe zestawy materiałów, z których dzieci miały stworzyć dwa stroje odblaskowe dla dziewczynki i chłopca.
  • Odblaskowy pokaz mody.
  • Ocena przygotowanych przez klasy plakatów pt. „ Bezpieczny pieszy”.
  • Quiz wiedzy o ruchu drogowym w postaci zadań w teczkach, drogowego koła fortuny, pytań w balonach.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali elementy odblaskowe poprawiające widoczność i bezpieczeństwo na drodze przekazane przez Urząd Miejski w Nasielsku.
Konferansjerkami były uczennice klasy 8c: Zuzanna Łaciak oraz Zuzanna Kuczbowska.
Za organizację tego dnia odpowiedzialne były Panie: Aneta Czyż – Roszak, Magda Zawadzka, Joanna Czyż, Kinga Żabik, Małgorzata Sitek i Monika Paluszek.

Koordynator szkolnego programu
„Stawiam na bezpieczeństwo”
Monika Paluszek