Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Dzieci z grupy 0b na tropie Gangu Fajniaków

W tym roku szkolnym oddziały przedszkolne zostały zaproszone do udziału w programie edukacyjnym i konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.

Troska o środowisko naturalne jest już tradycją w naszej szkole. Wierzymy, że prawidłowe nawyki ekologiczne są szansą na czysty świat dla przyszłych pokoleń, dlatego z Fajniakami wyruszyliśmy ku nowej przygodzie.

Dzieci z grupy Misiów poznały cztery żywioły: ogień (Słońce Sonia), ziemię (Drzewo Dobromir), powietrze (Chmurka Celinka) i wodę (Kropelka Ksenia).

W miesiącu październiku zostały przeprowadzone zajęcia:

  • Oszczędzaj kropelkę – eksperymenty z wodą.
  • Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa – ogień.
  • Ekozakątek – eksperymenty z powietrzem.
  • Kochajcie zieleń – eksperymenty z ziemią.

Misie szczególnie ukochały Kropelkę Ksenię. Z wielką uwagą obejrzały filmik edukacyjny „Niezwykła przygoda kropelki”, z którego dowiedziały się jak wędruje woda w przyrodzie i jak o nią dbać, oczyszczać. Następnie przyszła pora na doświadczenia. Wykonaliśmy kilka ciekawych eksperymentów z wodą, ogniem, powietrzem i ziemią. Młodzi badacze odkryli właściwości wszystkich czterech żywiołów. Punktem kulminacyjnym było wykonanie prac plastycznych (Chmurka Celinka i Kropelka Ksenia). Takie poznawanie przez doświadczanie przyniosło dzieciom wiele radości i zabawy. Misie z wielką ciekawością, zapałem odkrywały tajemnice otaczającej nas natury i zamieniły salę w Ekozakątek.

Justyna Margiel