im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Bezpiecznie nad wodą

Wkrótce rozpoczynają się letnie wakacje dla dzieci, wszyscy tęsknią za rozrywkami. Kąpiel jest bardzo popularnym zajęciem wśród dzieci i dorosłych, świetną formą aktywności fizycznej, ale każdego roku zdarzają się również bolesne przypadki. Bardzo ważne jest, aby wszyscy wiedzieli i przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

Dlatego też 16 czerwca, uczniów klasy  1a odwiedziły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nowego Dworu Mazowieckiego. Panie poprowadziły prelekcję na temat: Bezpieczne kąpieliska. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o bezpieczeństwo nad wodą oraz jak reagować i postępować w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia. Dzieci miały też okazję sprawdzić zawartość plecaka ratownika, dowiedzieć się do czego służy zaprezentowany sprzęt oraz jak się nim posługiwać. To była bardzo pouczająca i ważna lekcja. Wszystkie zdobyte informacje przyczyniły się do podniesienia świadomości uczniów na temat zagrożeń nad wodą i  uwrażliwiły na dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Przewiń w górę