Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczeństwo uczniów na drodze to temat priorytetowy poruszany od pierwszych dni nauki. W dniach 20 -22 września w naszej placówce odbył się cykl spotkań z policjantem w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Naszą szkołę odwiedziła asp. Aneta Fabisiak – Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim i poprowadziła zajęcia dla uczniów klas 1-4. Podczas zajęć pani aspirant opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przekazała, jak właściwie zachować się w drodze do i ze szkoły oraz podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie przypomnieli sobie również, którą stroną drogi należy się poruszać, idąc pieszo, a którą jadąc na rowerze.
22 września zajęcia z dziećmi z oddziałów przedszkolnych na temat bezpieczeństwa na drodze poprowadził Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Nasielsku wraz z asp. Anetą Fabisiak-Wydurską.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały chusty odblaskowe poprawiające widoczność i bezpieczeństwo na drodze przekazane przez Urząd Miejski w Nasielsku w ramach akcji „Warto powracać bezpiecznie”.

Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały dużo ważnych i dociekliwych pytań oraz wykazały się dużą wiedzą na temat znajomości przepisów ruchu drogowego.

Monika Paluszek

 

Więcej zdjęć na Facebook szkoły

Przewiń w górę