Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

JUBILEUSZ SZKOŁY

B jak bezpieczeństwo, P jak pierwsza pomoc

11 czerwca uczniowie klasy 3a uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trzecioklasiści z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których ćwiczyli: wzywanie służb ratunkowych, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i resuscytację krążeniowo-oddechową. Zapoznali się również z działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED oraz postępowaniem w przypadku zadławienia.
Serdeczne podziękowania składamy uczennicom kl. 8d, finalistkom 31. Mazowieckich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, za zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie szkolenia. Aby czuć się bezpiecznie, warto wiedzieć jak reagować na różnego rodzaju zagrożenia i jak się zachować w nieprzewidzianych sytuacjach.