Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

Pasowanie na czytelnika

Motywem przewodnim tegorocznej uroczystości pasowania na czytelnika była „Alicja w Krainie Czarów”. Postanowiliśmy przenieść się, choć na chwilę, w świat fantazji i niezwykłych zdarzeń, które są znakiem rozpoznawczym Krainy Czarów. Dlatego też dekoracja, przygotowane gry i zabawy były inspirowane właśnie tą książką.

Dzieci obejrzały krótki filmik „Alicja w Krainie Czarów” w wersji dostosowanej do ich wieku. Następnie odbyła się rozmowa na temat zaczerpniętych z bajki akcentów, które znajdowały się w sali, np.: fiolek z napojami i z napisem „Wypij mnie”, ciasteczek z napisem „Zjedz mnie”, białego królika, cylindra szalonego Kapelusznika, białych róż, symboli na kartach do gry itp. Dzieci, wchodząc do sali, przechodziły przez „dziurkę od klucza”.

Po krótkiej pogadance uroczystego pasowania dokonał pan Dyrektor, po czym dzieci mogły oddać się zabawie. Grały w krykieta, dopasowywały uśmiech kotu oraz malowały białe róże na czerwono.

Na koniec uczniowie otrzymali wyprawkę pierwszoklasisty w ramach kampanii społecznej  „Mała książka – wielki człowiek” oraz małe co nieco dla osłody.

 

Joanna Czyż