Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

22. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”

Komisja oceniająca nadesłane ze szkół podstawowych prace i sprawozdania opublikowała wyniki tegorocznej edycji  Konkursu:

W kategorii literackiej w przedziale wiekowym klasy 4- 6, 1 miejsce zajęła Julia Boczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku – opiekun ks. Mariusz Majczak (wikariusz parafii św. Wojciecha w Nasielsku)

W kategorii muzycznej w przedziale wiekowym klasy 7-8, 1 miejsce zajęła Zuzanna Kuczborska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku – opiekun ks. Mariusz Majczak (wikariusz parafii św. Wojciecha w Nasielsku)

Wyrażamy wdzięczność wszystkim nauczycielom, którzy pomagali w organizacji konkursu na etapie szkolnym.

Hasło tegorocznego konkursu „misjonarze budowniczymi pokoju” ukazywało trud misyjny jako wkład w budowę pokoju, pojednania i braterstwa w świecie. Patronat honorowy nad Konkursem objął abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski, minister Przemysław Czarnek oraz ks. bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Misyjnej.

Komisja bardzo serdecznie dziękuje 362 szkołom podstawowym z całej Polski, które przystąpiły do konkursu. Pierwszy etap został zorganizowany w szkołach przez 600 nauczycieli, katechetów i wychowawców. Szacujemy, że w zmaganiach konkursowych, we wszystkich kategoriach uczestniczyło ponad 6500 uczniów i uczennic.

W kategorii charytatywnej zebrano 50 000 zł. Pieniądze te już zostały przekazane siostrom michalitkom, które w Kikaikelaki w Kamerunie prowadzą szkołę podstawową im. Niepokalanej Maryi Panny, na gruntowny remont i wyposażenie szkoły. Prace remontowe mają się ku końcowi.

ks. Mariusz Majczak