Szkoła Podstawowa nr 2
im. Stefana Starzyńskiego
w Nasielsku

Godło Polski

JUBILEUSZ SZKOŁY

16. Gminny Konkurs Informatyczny za nami!

Dziś w naszej szkole odbyła się 16. edycja Gminnego Konkursu Informatycznego, w którym wzięli udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych:
  • SP nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku,
  • SP im. Jana Pawła II w Dębinkach,
  • SP im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich,
  • SP im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym,
  • SP nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Konkurs poprzedziły szkolne eliminacje, przeprowadzone na przełomie marca i kwietnia, które wyłoniły czteroosobowe drużyny z klas 5-8.
Program konkursu składał się z dwóch części:
  •  teoretycznej – test sprawdzający wiedzę informatyczną,
  • praktycznej – zadania dostosowane do poziomu klas:
klasy 5 – tworzenie prezentacji multimedialnych,
klasy 6 – praca z arkuszem kalkulacyjnym,
klasy 7 – projektowanie strony internetowej w HTML,
klasy 8 – programowanie animacji w Scratchu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie oraz zdrową rywalizację.
Trzymamy kciuki za wyniki i zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród, które odbędzie się 24 kwietnia.